fbpx

WSZYSTKIE SALONY

Porady

Lokal na imprezę integracyjną – jaki wybrać? 

Budowanie relacji w zespole przekłada się nie tylko na atmosferę w biurze, ale również motywację i zaangażowanie zespołu. Jaki lokal na imprezę firmową wybrać, aby zapewnić pracownikom i pracowniczkom czas na zabawę w komfortowych warunkach? Czy taka impreza integracyjna może stać się również elementem strategii employer brandingowej, a nie jedynie formą rozrywki? Wiele zależy od miejsca, w jakim odbędzie się impreza firmowa. Dowiedz się, jaki lokal wybrać – na co zwrócić szczególną uwagę i jak przygotować wydarzenie o dużym potencjale dla budowania pozycji marki.

Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną dla firmy

Impreza integracyjna często sprowadza się do wspólnego jedzenia, picia i rozmów, które zmniejszają dystans między pracownikami i wzmacniają istniejące już relacje. Czy to źle? Absolutnie nie, ale impreza firmowa ma o wiele większy potencjał – szczególnie w obszarze employer brandingu.

Co dzięki temu może zyskać firma? Wynajem lokalu na imprezę sam w sobie nie stanowi oczywiście gwarancji, że pracownicy będą traktować firmę jako miejsce pracy z wyboru. Eventy mają jednak potencjał budowania lojalności i więzi – odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone wydarzenie tworzy pozytywny komunikat dla odbiorców, czyli w tym przypadku pracowników. Dzięki temu skraca się też dystans między firmą (zarząd, menedżerowie) a zespołem. W związku z tym lokal do wynajęcia na imprezę nie może być przypadkowy, a sam przebieg wydarzenia warto dobrze przemyśleć oraz zastanowić się, jaki jest jego główny cel.

Jak zdecydować, który lokal na imprezy okolicznościowe jest najlepszy

Zarówno organizacja urodzin dla dorosłych, jak i przygotowanie imprezy integracyjnej wymaga czasu i podjęcia kilku kluczowych decyzji. Jaki lokal będzie najlepszy, a przede wszystkim jak to ocenić? Zanim zaczniesz przeglądać oferty, przygotuj listę niezbędnych rzeczy, które pozwolą Ci wykluczyć przynajmniej część z nich. Na liście powinny się znaleźć następujące informacje:

 • data wydarzenia (sezon urlopowy zawsze będzie oznaczać mniej gości, ale też może się wiązać z mniejszą dostępnością lokali na imprezy okolicznościowe),
 • liczba gości (oraz to, czy będą to wyłącznie pracownicy, czy również partnerzy biznesowi lub klienci),
 • planowane atrakcje, np. karaoke, parkiet do tańczenia, ale też temat imprezy integracyjnej, jeśli taki planuje firma,
 • menu (zawsze warto w nim uwzględnić posiłki wegetariańskie i wegańskie, a także większy wybór napojów bezalkoholowych),
 • preferowana lokalizacja,
 • dostępny budżet.

Dzięki temu będzie Ci łatwiej ocenić, jaki lokal na imprezę integracyjną spełnia wymagania Twojej firmy. W wydarzeniach tego typu najważniejsze są doświadczenia – jeśli chcesz, by integracja rzeczywiście była dobrą inwestycją w employer branding, zadbaj również o scenariusz eventu.

Jaki lokal na imprezę integracyjną wybrać

Miejsce na imprezę integracyjną to nie tylko dobra lokalizacja, ale także charakter samego lokalu. Firma powinna organizować eventy w miejscach spójnych ze swoim wizerunkiem, wartościami i adekwatnych do pozycji na rynku – przy czym wcale nie musi to oznaczać najdroższego dostępnego rozwiązania.

Imprezy integracyjne dla firm organizuje się między innymi w restauracjach, klubach i salach na wynajem, które są np. częścią hotelu. Innym rozwiązaniem jest wynajem lokalu na wyłączność – z wejściem na kod dostępu i wystrojem zaprojektowanym przez profesjonalne studio projektowe. Wystrój klasy premium wraz z pełnym wyposażeniem kuchni i usługą sprzątania po zakończeniu imprezy w cenie sprawiają, że jest to uniwersalna propozycja dla firm. Dzięki temu zyskujesz:

 • lepszą cenę – wynajem takiego lokalu najczęściej jest tańszy niż wynajem całej restauracji lub jednej z sal w klubie;
 • swobodę w organizacji eventu – usługa dopuszcza własne jedzenie, alkohol czy atrakcje, ale możesz też skorzystać z usług polecanych przez firmę wynajmującą lokal lub zatrudnić inną, zewnętrzną firmę;
 • doskonałą lokalizację – lokale na imprezę integracyjną znajdują się w samym centrum miasta, dzięki czemu wszyscy pracownicy bezpiecznie i bez problemu dotrą na wydarzenie;
 • piękne wnętrza – powtórzymy raz jeszcze: miejsce na imprezę integracyjną nie może być przypadkowe. Nie musi być najdroższym miejscem w całym mieście, ale musi być reprezentacyjne;
 • niezależność – wiele firm decyduje się na wynajem tylko części lokalu, głównie ze względów finansowych. Tymczasem warto postawić na miejsce spotkań, które gwarantuje pełną swobodę – brak osób z zewnątrz zapewni Twoim pracownikom dużo większy komfort zabawy.

Sprawdź: lokal na imprezę Poznań

Podsumowanie

To, jaki wybrać lokal na imprezę integracyjną firmy, zależy między innymi od celu samego wydarzenia (warto spojrzeć na integrację jako inwestycję), ale też oczywiście przyziemnych rzeczy – budżetu, czy liczby gości. Organizacja imprez oznacza projektowanie doświadczeń, dlatego zadbaj nie tylko o odpowiednie miejsce na integrację, ale również przebieg wydarzenia.

Możesz również polubić…

Call Now Button