Zresetuj hasło

Twoje wyniki wyszukiwania
17/06/2022

Jak zorganizować 18 urodziny w lokalu

Jak zorganizować 18 urodziny w lokalu?

Ty zastanawiasz się, jak zorganizować 18 w lokalu, a Twoje dziecko ma po prostu nadzieję, że impreza będzie udana – prawdopodobnie ma konkretną wizję tego, jak powinna wyglądać. A może to Ty zajmujesz się organizacją swoich urodzin, ale nie masz pomysłu, jak się za to zabrać. Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest osiemnastka w lokalu, np. w klubie. Najczęściej jest to też najdroższe rozwiązanie, a przy tym w wielu kwestiach wymaga pójścia na kompromis. Wiele restauracji i lokali nie chce też wziąć na siebie odpowiedzialności związanej z organizacją osiemnastki. Jaką masz alternatywę? Sprawdź, jak zorganizować 18 w lokalu na wyłączność, w którym swoboda jest dużo większa niż w restauracji.

Jak zorganizować 18 w lokalu, czyli od pomysłu do realizacji

Osiemnastka dla większości chyba osób to najważniejsze urodziny w dotychczasowym życiu i doskonała okazja do świętowania w gronie przyjaciół. Możliwości jest wiele – od domówki, przez wspólny wyjazd, po imprezę w restauracji. Możesz też wynająć lokal na 18 urodziny na wyłączność, co daje dużo większą swobodę niż organizacja urodzin w klubie. Zanim podejmiesz decyzję, gdzie urządzić zabawę, zastanów się:

 • kiedy odbędzie się impreza,
 • jaki masz budżet,
 • ile osób planujesz zaprosić,
 • jak długo będzie trwać przyjęcie,
 • czy to będzie impreza dla znajomych, dla rodziny, czy dla jednej i drugiej grupy,
 • jakie chcesz mieć menu na 18 urodziny – czy lepiej będzie zorganizować to w restauracji, zamówić catering, czy może samodzielnie przygotować jedzenie,
 • czy chcesz mieć specjalne atrakcje na 18 urodziny,
 • czy planujesz imprezę z motywem przewodnim, np. w stylu boho, hawajskiego party lub w klimacie lat dziewięćdziesiątych.

Często okazuje się, że największym ograniczeniem jest budżet oraz wizja tego, jak ma wyglądać osiemnastka. Restauracyjny lokal do wynajęcia na urodziny wiąże się z dużym wydatkiem, a wystrój i menu (w tym napoje, które są zwykle najdroższe) nie zależą od Ciebie. Jest jednak alternatywa, dzięki której osiemnastka będzie dokładnie taka, jak w marzeniach Twojego dziecka.


Lokal na 18 urodziny – czy musi być drogi

Przyjęło się, że lokal na osiemnastkę to klub, restauracja lub sala – miejsce z obsługą, dostępem do alkoholu, a często także jedzenia. Ponieważ jednak wynajem lokalu wiąże się dla takiej firmy z koniecznością wyrównania kosztów, jeśli jest to wynajem na wyłączność, cena takiego rozwiązania jest wysoka. Z perspektywy organizatorów urodzin problemem jest też to, że nie w każdym miejscu można rezerwować na wyłączność.

Osiemnastka może być jednak tańsza i spędzona we własnym gronie. Alternatywą jest krótkoterminowy wynajem lokalu klasy premium na grupowe wydarzenia towarzyskie, w tym urodziny. Cena jest przystępniejsza niż w restauracji czy klubie, a Ty zyskujesz większą niezależność w tym, jak zorganizować 18 urodziny córki czy syna. Dzięki temu możesz:

 • przygotować własne jedzenie (kuchnia jest w pełni wyposażona),
 • przynieść własny alkohol,
 • samodzielnie przygotować lub zadbać o atrakcje,
 • przystroić wnętrze zgodnie ze stylem imprezy.

Firma, która oferuje lokal do wynajęcia na urodziny, może też zaproponować catering lub atrakcje u zaprzyjaźnionych, zaufanych partnerów. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale, jeśli nie chcesz wszystkiego organizować samodzielnie lub po prostu nie masz na to czasu.

Sprawdź: lokal na imprezę Poznań

Menu i atrakcje podczas osiemnastki

Załóżmy, że masz już wybrany lokal na 18 urodziny – pozostaje organizacja menu oraz ewentualnych atrakcji na imprezie. W kwestii jedzenia i napojów wiele zależy od tego, czy spotkanie jest wyłącznie dla młodzieży, czy również dla rodziny. Na pewno warto zadbać o słone przekąski – nie ma nic złego w chipsach podczas imprezy, ale możesz też przygotować lub kupić gotowe pasty takie jak hummus. Oprócz tego sprawdzą się:

 • małe kanapki,
 • tortille i wrapy na zimno,
 • sałatki,
 • przekąski z ciasta francuskiego,
 • tarta na kruchym cieście,
 • tort (najlepiej zamówiony z większym wyprzedzeniem lub zrobiony samodzielnie).

Zadbaj o to, żeby w menu znalazły się przekąski zarówno w wersji mięsnej, jak i roślinnej (chyba że wiesz, że wszyscy goście nie jedzą mięsa – wtedy śmiało można z niego zrezygnować). Na osiemnastce trudno będzie uniknąć alkoholu, ale warto też przygotować napoje bezalkoholowe, w tym lemoniady smakowe i wodę.

Jak zorganizować 18 w lokalu pod względem atrakcji? Nie może zabraknąć muzyki – możesz też zaplanować czas na karaoke. Atrakcją samą w sobie będzie osiemnastka tematyczna, na której trzeba pojawić się w przebraniach. Wybór tematu leży oczywiście po stronie solenizanta lub solenizantki. Jeśli planujesz osiemnastkę w mniejszym gronie, przed imprezą możecie wybrać się do escape roomu – porządna dawka emocji zapewni wam dobrą zabawę.

Podsumowanie

To, jak zorganizujesz 18 w lokalu, zależy od budżetu, pomysłu oraz liczby gości. Nie musisz jednak ograniczać się do wynajmu restauracji, który wiąże się z dużym wydatkiem. Alternatywą jest wynajem lokalu na wyłączność – jest tańszy i daje większą niezależność.

Kategoria: Porady
Share
Call Now Button