Zresetuj hasło

Twoje wyniki wyszukiwania
2022-08-02

Ile kosztuje 18 w lokalu?

Wiele restauracji ma cenniki, które określają, ile kosztuje 18 w lokalu. Część z nich nie określa żadnych widełek i ustala koszt imprezy indywidualnie. Ceny różnią się w zależności od tego, jak duży jest lokal i jakie proponuje udogodnienia w ramach usługi. Ile kosztuje 18 w lokalu? Można się spodziewać, że cena za wynajem takiego miejsca będzie wynosiła około od 1500 do 2500 złotych za dobę, choć tak naprawdę górny limit nie istnieje. Dowiedz się, ile kosztuje wynajęcie lokalu na 18 i sprawdź, czy masz jakąś alternatywę.

Dlaczego osiemnastka w lokalu kosztuje tak dużo

Koszt 18 urodzin w lokalu może Cię zaskoczyć. Z czego może wynikać wysoka cena? Jeśli lokal jest bardzo duży i przestronny, a do tego ma doskonałą lokalizację, to koszt wynajmu z pewnością będzie wyższy. Cena zależy też często od tego, za jakie dodatkowe usługi odpowiada restauracja. Na przykład, jeśli lokal oferuje catering, to cena będzie wyższa niż w przypadku lokalu bez cateringu. Z drugiej strony, przygotowanie jedzenia jest czasochłonne, więc catering wydaje się być dużo wygodniejszym rozwiązaniem.

To, ile ostatecznie kosztuje osiemnastka w lokalu, zależy więc od zasad tam panujących i od zakresu usług. Wynajem sali wiąże się dla restauracji z niższymi obrotami, dlatego wysoka cena jest często zabezpieczeniem przed mniejszym utargiem. Osiemnastka w lokalu to także większe ryzyko dla knajpy, która może stracić koncesję z powodu sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim – zwykle na takich imprezach pojawiają się znajomi i przyjaciele, którzy nie skończyli jeszcze 18 lat.

Oczywiście możesz zorganizować urodziny na sali bez wydawania połowy pensji. Taki krok oznacza jednak, że prawdopodobnie będzie trzeba zrezygnować z dodatkowych atrakcji, które oferują lokale. Warto się w takiej sytuacji zastanowić, czy nie ma jakiejś alternatywy – jak zorganizować przyjęcie dla dziecka bez zbędnego obciążenia dla domowego budżetu.

Jak zmniejszyć koszt 18 urodzin w lokalu

Na to, ile kosztuje wynajęcie lokalu na 18, wpływa wiele czynników – sam prestiż restauracji może mieć znaczenie. Co możesz zrobić, żeby cena nie była aż tak wysoka?

 • Wybierz lokal, który oferuje dobre ceny, ma atrakcyjną lokalizację, ale niekoniecznie znajduje się w najlepszym miejscu miasta takim jak rynek, tylko przy bocznej ulicy.
 • Porozmawiaj z właścicielem lub menedżerem o możliwości negocjacji cen.
 • Zorganizuj przyjęcie w innym terminie niż weekend – często jest to tańsze rozwiązanie.
 • Zastanów się nad alternatywami dla tradycyjnego przyjęcia w lokalu – np. spotkanie w parku, piknik na łonie natury lub wynajem lokalu na imprezę w takim miejscu jak Salonty.

Ostatnie rozwiązanie daje Ci największą niezależność, ale też pozwala ograniczyć wydatki związane z organizacją przyjęcia dla rodziców, przyjaciół i znajomych. W takim miejscu sprawdzi się też komunia, chrzciny, ale i spotkanie firmowe, więc możesz podsunąć pomysł w pracy.

Sprawdź: lokal na imprezę Poznań

Organizacja imprezy osiemnastkowej – alternatywa

Nie musisz wynajmować lokalu na 18 urodziny w restauracji czy knajpie. Cena takiej imprezy jest wyższa, ponieważ wynajmujesz lokal na wyłączność, a także musisz płacić za obsługę. Zamiast tego możesz wynająć jeden z lokali Salonty. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy na imprezę w klubie, a jednocześnie chcą się bawić w kameralnym gronie. Dzięki temu zyskujesz:

 • dużą przestrzeń zaaranżowaną przez profesjonalne studio projektowe;
 • swobodę, ponieważ taki lokal jest bezobsługowy – wejście jest na kod dostępu;
 • lokalizację, która odpowiada wszystkim, ale nie wiąże się z dodatkowymi kosztami;
 • możliwość przygotowania własnego jedzenia i alkoholu, a także samodzielnego zadbania o atrakcje;
 • dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, a jeśli jest taka potrzeba również kącika dla dzieci;
 • komfort, ponieważ sprzątanie jest w cenie wynajmu.

Oczywiście możesz skorzystać z dodatkowych usług takich jak catering, oprawa muzyczna, fotograf czy animacja imprezy, ale to będzie oznaczało kolejne wydatki. Być może lepiej przeznaczyć część kwoty na fajniejszy prezent?

Ile kosztuje 18 w lokalu – podsumowanie

18 urodziny to wyjątkowa okazja, dlatego nic dziwnego, że wiele osób chce ją świętować wyjątkowo. Niestety, często organizacja takiego wydarzenia wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli chcesz, żeby osiemnastka była udana, musisz sięgnąć głęboko do kieszeni. Możesz jednak te koszty trochę ograniczyć.

Wynajem lokalu to jedna z pierwszych rzeczy, o jakiej należy pomyśleć. Cena za wynajem sali na urodziny dziecka może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Warto też liczyć się ze sprzątaniem oraz opłatami administracyjnymi. Salonty pozwala Ci te koszty ograniczyć, ponieważ organizujesz przyjęcie nie w restauracji, a niezależnym lokalu. Daje Ci to też dużo większą swobodę i niezależność, a sam wynajem możesz potraktować jako prezent. Jeśli organizujesz urodziny samodzielnie, na pewno oszczędzisz dzięki temu pieniądze na alkohol i jedzenie. Teraz tylko wybierz lokal na osiemnastkę!

Kategoria: Porady
Udostępnij
 • Wyszukiwarka

Call Now Button